апликација за запознавање број 1

Choose your language:
bg, bs, ca, ceb, co, cs, cy, da, de, el, eo, es, et, fa, fi, fr, fy, ga, gd, gl, gu, ha, haw, hi, hmn, hr, ht, hu, id, ig, is, it, iw, ja, jw, ka, kk, km, kn, ko, ku, ky, la, lb, lo, lt, lv, mg, mi, mk, ml, mn, mr, ms, mt, my, ne, nl, no, ny, or, pa, pl, ps, pt, ro, ru, rw, sd, si, sk, sl, sm, sn, so, sr, st, su, sv, sw, ta, te, tg, th, tk, tl, tr, tt, ug, uk, ur, uz, vi, xh, yi, yo, zh, zu,


Најдобри апликации за запознавање за 2021 годинаПролетта е во полн ек, а најдобрите апликации за запознавање се подготвени да ви помогнат ако мислите се свртат кон романса - особено сега кога ограничувањата наметнати од пандемија за средба со луѓе се олеснуваат во некои области.Не дека пандемијата го забави растот на апликациите за запознавање.Извештајот на „Пазар“ за сцената со апликациите за запознавање откри дека првите 20 апликации за средби забележале активни дневни корисници како пораст за 1,5 милиони минатата година.Додавањето карактеристики на видео разговор, како што правеа многу апликации за состаноци, секако помогнаа.

Сега, со луѓе подготвени повторно да се впуштат во светот, најдобрите апликации за средби продолжуваат да ги усовршуваат нивните карактеристики, зајакнувајќи ги безбедносните карактеристики за да ви помогнат да се чувствувате полесно во контакт со странци.Некои апликации продолжуваат да се истакнуваат во помагањето да најдете проблеми со истомисленици, додека други се повеќе фокусирани да ви помогнат да градите долгорочни врски.Без оглед на тоа што вашето срце посакува, таму има апликација за средби што е прилагодена на вашите погледи и потреби.Ако се најдете себеси како барате некое дружење, можеме да ви помогнеме да сортирате еден куп конкурентни опции за да ги пронајдете најдобрите апликации за запознавање што одговараат на вашите посебни потреби.Кои се најдобрите апликации за запознавање?Кога станува збор за наоѓање loveубов во мобилната ера, тешко е да се сруши Тиндер, една од најголемите и најдобрите апликации за запознавање, која исто така ужива широк опсег. Tinder има репутација дека ви помага да најдете брзи закачувања, иако е исто така насочено кон наоѓање на постојани партнери, а неодамнешните додатоци на апликацијата ја подобрија безбедноста на корисникот додека додаваат видео карактеристикиДругите апликации за запознавање можат да се пофалат со свои предности.Бамбл им дава моќ да стекнува нови пријатели на своите жени-членки, додека ОККупид нуди неколку различни алатки за наоѓање романса.Eharmony има свој познат алгоритам за спарување на луѓе, додека крајната цел на Hinge е да ги натера луѓето да ја избришат нејзината апликација од нивните телефони (веројатно затоа што најдовте трајна врска и не од фрустрација).Дури и Фејсбук стапи на дело, со услугата за запознавање врзана за нејзината масовна социјална мрежа.Барате партнер од ист пол?Гриндр беше пионер во тој простор, додека Неј нуди апликација за запознавање корисници на лезбејки и бисексуалци.Пред да се нурнете за да ја пронајдете вистинската апликација за средби за да го пронајдете најдобриот можен партнер, не заборавајте да размислите за приватност.Не само прелистувајте ги политиките за приватност на која било апликација за запознавање што ја користите, бидејќи тие политики можат да оцртаат точно што прави страницата за средби со вашите лични податоци.Исто така, бидете свесни дека многу апликации за запознавање - вклучително и неколку од оваа листа на најдобри апликации за запознавање - се во сопственост на истата компанија.Match Group, на пример, не само што работи со Match.com туку и со Tinder, OKCupid и PlentyOfFish.Најдобрите апликации за запознавање во моментов1. Tinder (Android; iOS)Тиндер ја запали патеката поставена од Гриндр кон светот на апликациите за излегување со лизгање и движење.На своето лице, Тиндер ве охрабрува да правите плитки, предвремени проценки за потенцијалните партнери.Создавате едноставен профил со неколку фотографии и неколку реченици за себе, а потоа фрлете се на милост и немилост на Интернет.Апликацијата прикажува синглови во вашата област.Ако ви се допаѓа една, повлечете ја фотографијата надесно;во спротивно, повлечете налево.Ако двајцата поминете надесно, можете да испраќате пораки и да поставите нешто.(Заинтересирани сте за зголемување на играта Tinder? Имаме совети за тоа како да го користите Tinder како професионалец.) Со надградбата на платено членство во Плус или Злато на Tinder, ви се даваат премиум одлики како неограничени лајкови или назад што им даваат на потенцијалните партнери секунда шанса.Tinder продолжува да нескопосни со својата формула, промовирајќи ја видео одликата што ви овозможува да остварувате видео повици во апликации на натпревари без размена на лични детали (многу важен додаток во ерата на COVID-19)Уште позначајна промена воведе функција за Центар за безбедност што се поврзува со апликацијата Noonlight и овозможува копче за паника во случај да завршите на датум кога се чувствувате небезбедни.Подоцна оваа година, Тиндер планира да ви дозволи да извршувате проверки во позадина на луѓе, извлекувајќи податоци од јавните записи.Всушност, таа одлика доаѓа на други апликации за запознавање управувани од сопственикот на Tinder, Match Group.2. Bumble (Android; iOS)Бамбл има за цел да ви помогне да редите датуми или да стекнете нови пријатели во вашата област, а тоа е на пчелата кралица (која било жена) да го направи првиот потег откако две лица меѓусебно ќе се поврзат и ќе бидат дел од кошницата на едни со други.Нема многу време за губење - има само 24 часа да остварите некаков контакт или врската да исчезне засекогаш.За врски или пријателства од ист пол, било кое лице треба да направи потег во рок од 24 часа пред да ја прекине таа врска, иако може да добиете 24-часовно продолжување.Само барате да го проширите вашиот круг на пријатели, за разлика од романтична врска?Bumble има функција BFF за луѓе кои не бараат датуми и посебен дел за воспоставување деловни контакти.Ажурирањето на Bumble Boost, кое се движи од 2,99 до 8,99 американски долари, го олеснува и побрзо запознавањето или дружењето со луѓе.Бамбл додаде видео пред две години, давајќи им можност на една од најдобрите апликации за запознавање во ерата на засолништата.Новата ноќна прилог додаде игри кои започнуваат со тривијална игра за да ви дадат нешто и датумот да направите на вашиот видео разговор.3. OkCupid (Android; iOS)OkCupid има огромна корисничка база и едноставни алатки за запознавање.Но, наместо да се потпира на своите ловорики, ОКЦ продолжува да ги рафинира и додава функции на својата врвна апликација за запознавање, како што е системот „Ароми“ што им овозможува на корисниците брзо да ги прегледуваат евоцирачките вкусови на потенцијалните натпревари, како што се откачени нерди, Beубители на брада, светски патници итн.Сето ова е во прилог на алатките за пораки на OkCupid, квизови за личност, интеграција на Instagram и други стари омилени.Премиум претплата додава и други одлики, како што се рафинирани алатки за пребарување и можност за гледање на корисници кои ви се допаѓале.4. Match.com (Android; iOS)Match.com им нуди на своите корисници бесплатно искуство за запознавање на Android и iOS.Бесплатните корисници можат да поставуваат профили на Интернет, да поставуваат неколку слики од нив, а потоа да се вклучат во флерт на Интернет со „намигнување“ и да им бидат доставени нови натпревари дневно.Поопсежните карактеристики, како што е можноста да видите кој го проверил вашиот профил и ги сакале вашите слики, може да се отклучат со претплата на Match.com.Натпреварот продолжи да ги додава своите карактеристики, како што се мешалка слична на Тиндер, интеграција на Android Wear и Apple Watch и додавање на фрагменти за глас и видео на вашиот профил.Овој април, со луѓето заглавени дома, Match започна Vibe Check, што ви овозможува да уживате во видео разговори со вашите натпревари.Како Тиндер, Матч додаде и функција за безбедност што ви овозможува да ги предупредувате пријателите доколку сте на состанок и да се чувствувате небезбедно.Друг неодамнешен додаток дури ви дозволува да ги поставите вашите политички ставови, за да можете подобро да пронајдете личност чии погледи се редат со вашите (или не, ако верувате дека спротивностите привлекуваат).5. Фејсбук (Андроид, iOS)Фејсбук Запознавање, првпат претставен во 2021 година, лансиран во САД минатата година по тест-тековите во други земји.Услугата оттогаш се прошири во Европа, вклучително и во Велика БританијаОптички дел од социјалната мрежа, Фејсбук Запознавање се фокусира на помагање да пронајдете долгорочни врски, а не спојувања.Пристапувате до делот Запознавање од мобилната апликација на Facebook, поставувајќи профил за состаноци што е одделен од вашиот редовен профил на Фејсбук.Оттаму, Фејсбук наоѓа натпревари за вас врз основа на вашите преференции, интереси и активности на страницата за социјално вмрежување.Фејсбук нема да предложи совпаѓања меѓу луѓето што веќе ги познавате на Фејсбук, освен ако не ја користите функцијата Secret Crush на услугата во која можете да изберете до девет пријатели на Фејсбук или следбеници на Инстаграм за кои имате интерес. Ако тие исто така изразуваат интерес за вас преку Secret Crush, Facebook ќе ви одговара.Може да додавате објави на Инстаграм на вашиот профил за состаноци на Фејсбук, како и да споделувате приказни на Фејсбук и ИнстаграмКако и другите услуги за запознавање, Фејсбук Запознавање ја додава можноста за остварување видео повици на вашата посакувана мила, користејќи ја апликацијата Месинџер на компанијата.6. Grindr (Android; iOS)Гриндр им дозволува на геј и бисексуални мажи да се сретнат со истомисленици во близина.Креирањето профил е прилично минимално искуство, фокусирање на слика на профил, корисничко име и неколку едноставни прашања и избор на „племе“ што го опишува вашиот тип, а потоа наоѓате други корисници и разговарате за неколку минути.Grindr е бесплатен за употреба и поддржан од реклами, но премиум верзијата, Grindr Xtra, нуди прелистување без реклами, покрај другите одлики, како додавање повеќе племиња и напредни филтри за пребарување.Еден забележителен минус?За разлика од другите апликации за запознавање, известувањата за пораки за пораки бараат Grindr Xtra.7. ехармонија (Android; iOS)ехармонијата е долгогодишен играч во играта за запознавање преку Интернет, и првата услуга што поттикнува алгоритамски систем да се обиде да ги направи најдобрите можни натпревари за состаноци за нејзините членови.Откако ќе создадете сметка, корисниците поминуваат низ „Прашалник за врски“ за да создадат профил на личност што помага да се совпадне со другите корисници за кои ехармонијата мисли дека ќе кликнете.Секој ден, апликацијата ќе ви овозможи избор на натпревари и вашите области на компатибилност;ќе имате можност да се поврзете ако интересот е заемен.Премиум претплатниците добиваат проширени опции за совпаѓање и откривање и други карактеристики, како што е да може да видите кој неодамна го погледнал вашиот профил.8. Кафето се среќава со ageеврекот (Android; iOS)Кафето се сретнува со Бејгел има обратен пристап кон многу од најдобрите апликации за запознавање, обидувајќи се да се фокусира на квалитетот отколку на квантитетот.Секој ден напладне, апликацијата ќе им испраќа на мажите мал избор на потенцијални натпревари засновани врз нивниот профил и преференции, а потоа на жените им испраќаат голем број на натпревари кои покажале интерес за нив, оставајќи им можност на дамите да возвратат слично.Ако привлечноста е заемна, тогаш апликацијата ќе ве постави со 7-дневен прозорец за разговор и мразокршач.Редизајн на апликацијата за запознавање става поголем акцент на профилите на корисниците, давајќи ви можност да коментирате за профили и фотографии со надеж дека ќе поттикнете повеќе врски помеѓу корисниците на „Кафе се среќава со Багел“.Преземање кафе се среќава со ageеврекот:Андроид,iOS9. Нејзина (Android; iOS)Нејзината е апликација за запознавање и социјална мрежа дизајнирана со лезбејки, бисексуалци и квир корисници.Се регистрирате со сметки на Фејсбук или Инстаграм, а потоа гледате прилив на активности од други проверени нејзини корисници и во вашата област и на глобално ниво.Може да лајкувате фотографии од други корисници, а доколку интересот е заемен, апликацијата ќе ве поврзе за разговор.Се разбира, тоа е исто така повеќе од само состанок на потенцијални датуми, со тоа што апликацијата нуди социјални одлики, новости и написи за ЛГБТК-теми, настани, прашања и многу повеќе.Додека апликацијата е бесплатна за употреба и за регистрација, премиум претплата додава дополнителни одлики.10. Шарка (Android; iOS: 10,99 УСД / месец)Одбивајќи да ја следите патеката што ја разгоруваат апликациите управувани со лизгање, како што е „Тиндер“, апликацијата за средби Hinge го фокусира вниманието на врските и интересните разговори.Всушност, експлицитно наведената цел на услугата е да ве одведе до точка каде што целосно сте ја избришале апликацијата - веројатно затоа што сте пронашле loveубов, а не затоа што сте ја имале со апликацијата.Шарката го врти носот нагоре со прсти за подетален профил што го пополнувате со слики и приказни.Потоа, корисниците можат да изберат да сакаат и да коментираат нешто во тој профил, а тоа служи како почетен взаемен разговор.Секој ден, можете да проверувате нови препораки, како и да гледате луѓе на кои нешто им се допаднало на вашиот профил.Шарката реагираше брзо на нашата засолниште-на-место наметнато од пандемијата на коронавируси со ширење на одликите „Дата од дома“.Другите промени вклучуваат здружување со Chipotle и Uber Eats за да ги охрабри корисниците да имаат социјално оддалечени датуми за вечера.И минатата година воведена е функција за воспоставување Standout која ги истакнува луѓето кои веројатно ќе бидат ваш тип, заедно со теми за кои Хинџ мисли дека ќе предизвикаат разговор со вашата можна усогласеност.11. Ужина (iOS)Замислете TikTok, но за дружење, и имате прилично добро чувство за тоа што може да понуди Снек.Оваа апликација за запознавање става акцент на кратки видеа.Вие сортирате преку воведни видеа за да видите дали некој го предизвикува вашиот интерес, претпочитајќи ги оние на кои сакате да ги запознаете.Доколку тие го омилуваат вашето видео, ќе можете да се разминувате едни со други.Акцентот на видеата ја прави Снек добра опција за апликации за запознавање за нашите социјално далечни времиња, иако фокусот е јасно на толпата под 30 години.Закуската е достапна само на iPhone во моментот, иако можете да се регистрирате за да бидете известени кога ќе падне верзијата со Android.12. XO (Android, iOS)XO сака да врати дел од забавата во состаноците со употреба на игри кои ќе помогнат да се скрши мразот.Квизови, игри со цртање и други активности на забава ви овозможуваат да се насмеете со некој нов и можеби да создадете врска што води кон врска.Findе најдете совпаѓања со пополнување профил и средба со некој што има слични лајкови.Или можете да пробате една од другите XO, други, по случајни парови.Blind Date ве става во контакт со некого за да играте игра и да разменувате пораки пред да ги видите неговите профили, додека Random ве става во контакт со некого од каде било во светот.Луѓето кои сериозно сакаат да најдат значајна друга сега можеби сакаат да ги имаат некои други најдобри апликации за запознавање, но XO изгледа како забавен, неврзан начин да стекнете нови пријатели - и можеби тоа пријателство цвета во нешто повеќе.13. Kippo (Android, iOS)Се разбира, има повеќе од еден начин за играње преку Интернет, а Kippo сака да привлече онлајн гејмери ​​во потрага по мало дружење.Апликацијата ви овозможува да го прилагодувате вашиот сопствен профил - колку е поуникатен, толку подобро - во кој можете да ги покажувате работите за кои сте навистина страствени.Апликацијата потоа се обидува да најде совпаѓања засновани на игрите што ви се допаѓаат.Откако ќе пронајдете натпревар, подготвени сте да разговарате и да разговарате, иако бесплатното ниво на Кипо има одредено ограничување за тоа колку профили можете да поминете секој ден и колку пораки можете да испраќате.Приклучувањето кон платено ниво на Kippo Infinity за 10 долари месечно ги отстранува тие ограничувања.Кипо вели дека потврдува дека секој што ја користи неговата услуга е вистинска личност и постои умереност да се задржат лошите актери.14. Еднаш (Android, iOS)Еднаш сака да ги забави тие избезумени удари додека се обидувате да го пронајдете вашиот идеален натпревар.Наместо бесконечна низа фотографии за средување, еднаш ќе ве спари со еден потенцијален партнер на ден, и имате 24 часа да остварите врска.Може да продолжите да разговарате после тоа ако и двајцата сакате друга, но идејата е да се фокусирате само на една личност истовремено, за да видите дали е можна потрајна врска.Натпреварите се создаваат со алгоритмот Еднаш, што се базира на вашиот профил и вашето однесување од минатото за да пронајдете идеално совпаѓање.Може да користите еднаш бесплатно, но платените членства го забрзуваат процесот на пребарување и ви даваат повеќе натпревари дневно ако сакате.15. Happn (Android, iOS)Хапн е сè за луѓето чии патеки можеби сте ги преминале, за кои можеби сметате дека се интересни и, исто така, ги прават истите работи што сте.Служба за запознавање базирана на локација, Хапн ви ги покажува профилите на другите корисници на Хапн со кои сте ги преминале патеките, заедно со времето и локацијата.Може да ви се допадне кој било од профилите што се појавуваат, а доколку чувството е меѓусебно, апликацијата ви дава можност за поврзување.Платените опции нудат можност за „Кажи здраво“ на други профили, што вклучува известување, како и можност за гледање профили што ви се допаѓале.16. Раја (iOS, 7,99 УСД месечно)Некаде помеѓу професионалното вмрежување и услугата за запознавање затворени во payид седи социјалната апликација Раја.Апликацијата iOS првично започна како услуга за запознавање со ниски клучеви, но исто така започна да се користи за воспоставување контакти и пријатели за професионално вмрежување, особено меѓу оние во креативната индустрија.Фактот дека познати личности и инфлуенсери почнаа да се појавуваат на Раја веројатно му помага на профилот на апликацијата меѓу најдобрите апликации за запознавање.Вие не влегувате само во Раја автоматски - потенцијалните членови ќе треба да испратат апликација, која ќе биде проверена, пред да бидете примени.Ако ве пуштат во клубот, тогаш членството ќе чини 7,99 УСД месечно или 29,99 УСД за 6 месеци.17. Многу рибино дружење (Android; iOS)На многу рибини состаноци им недостасува длабочината на карактеристиките што се наоѓаат во некои други апликации, но ги надополнува широчините.Оваа апликација за бесплатни состаноци е една од најголемите и најпопуларните во светот, со повеќе од 70 милиони членови, опфатени со целиот свет на англиски јазик.Корисниците поставуваат едноставен профил, вклучувајќи ги возраста, образованието и професијата, а потоа пребаруваат преку потенцијални совпаѓања и им испраќаат пораки.Многу риби продолжуваат да додаваат мали измени во својата апликација, вклучително и Разговори со глави за корисници на Android, VoIP повик за премиум корисници и поставувања на слики на Instagram.Исто така, ќе најдете бесплатна опција за пренос во живо што охрабрува датира преку видео.18. Badoo (Android; iOS)Издвоен во богато поле на апликации за запознавање, Badoo има 370 милиони плус корисници од повеќе од 190 различни земји, сите споделуваат свои профили и фотографии додека бараат натпревари.Апликацијата користи многу разновидни средства за наоѓање интересни совпаѓања, од систем за лизгање слично на Тиндер до прегледување на профилите на блиските корисници.Badoo става премија на уверување дека неговите корисници се вистински проверени лица, наместо измами во стил на „сом“, со методи за верификација засновани на прикачени фотографии, поврзани сметки на социјалните мрежи и проверка на телефонот.Додека апликацијата е бесплатна за користење, можете да купите и премиум кредити за 2,99 УСД за да ја зголемите видливоста или да се претплатите за да добиете „Супер моќ“, кои обезбедуваат проширени карактеристики.19. Апликација за запознавање детелина (Android; iOS)Малку Тиндер и малку OkCupid, Детелина зафаќа пристап на торба со различни начини да најде и исполнува потенцијални натпревари, од лизгање слично на Тиндер до прашалници, планери за состаноци и детални профили со списоци на интереси.Детелина ја избегнува стапицата за пони со еден трик на повеќе фокусирани искуства со апликациите за запознавање, па ако некогаш ви е досадно од стилот на лизгање, секогаш можете да пробате да учествувате во миксери во живо, да ја проверите играта 20 прашања или дури и да експериментирате со „детелина“ на барање датира “.Како и со другите апликации, Детелина има врвни нивоа што можат да ја подобрат видливоста и да ги додадат или подобрат постојните карактеристики.20. Heybaby (iOS)Самохрани родители кои бараат loveубов можеби не се чувствуваат пријатно да ги прелистуваат своите опции на апликација за приклучување.(Или можеби тие се - ние не сме тука да судиме.) Но, за луѓето кои се заинтересирани за долгорочни обврски, вреди да се провери Heybaby.Апликацијата се позиционира како опција за запознавање за луѓе кои или имаат деца или дефинитивно сакаат да ги одгледуваат во иднина со спарување на луѓе со истомисленици.Heybaby сака да се разликува од апликациите насочени кон врската со користење на забавен прашалник за да ја процени вашата компатибилност со потенцијалните партнери.И прашања во врска со децата - вклучувајќи ја и моменталната семејна состојба - се појавуваат рано, за да може да запознаете луѓе со слични погледи.Апликацијата започна во Сан Франциско првично, со планови да се прошири на други пазари.Далас беше додаден минатата есен.Засега, Heybaby е достапна само на iOS, иако производителот на апликации бара да издаде и верзија со Android.Преземете го Heybaby:iOSКако да ја пронајдете најдобрата апликација за запознавањеFindingе имате најголем успех во пронаоѓањето романса преку апликација за запознавање ако најпрво се решите за тоа што точно барате.Ако ви се фокусираат обичните фрлања и закачувања, избегнувајте ги апликациите дизајнирани да ви помогнат да најдете долгорочни врски.Слично на тоа, ако сте уморни од едноноќни штандови, апликациите за запознавање кои ставаат поголем акцент на лизгање отколку на појавување на компатибилни луѓе, веројатно ќе ве исфрустрираат.Говорејќи за фрустрации, ништо не е повеќе иритирачко отколку да користите апликација за запознавање исполнета со лажни профили.Обрнете внимание на она што го прават услугите за запознавање за да бидете сигурни дека сте спарени само со луѓе кои сериозно ги сфаќаат работите (или барем исто толку сериозно како вас.) Исто така, добра идеја е да обрнете внимание на што услугите прават заштита на приватноста на нивните корисници.Бидејќи многу градови сè уште имаат ограничување за тоа колку луѓе можат да соберат на јавни места, би било добро да размислите за апликации што нудат некаква форма на видео разговор, така што вашиот loveубовен живот не се блокира за време на тековната пандемија на коронавируси .Како најдобро, можете да обрнете внимание на безбедносните мерки и колку од вашите податоци се споделуваат.Страниците за состаноци можат да претрпат нарушувања на безбедноста, како и секоја услуга, затоа користете добри практики за лозинка и не користете ги информациите за најавување што сте ги врзале за други сметки.Статистика за приходи и употреба на апликации за датирање (2021)Во 2021 година, Тиндер направи револуција во индустријата за запознавање преку Интернет со едноставен систем, поминете надесно ако сте заинтересирани, лево ако не.Наместо да имаат пушка за сватовник преку илјадници профили за да пронајдат некој уникатен, корисниците би можеле да одлучат дали им се допаѓа некој врз основа на неколку фотографии.Во споредба со услугите што биле претходно, Тиндер ги направил состаноците едноставни, но исто така, како што откриле студиите, ги прави помалку за трајни врски и врски и повеќе за обични приклучоци за закопчување и заладени отворачи.Она што е прилично уникатно во врска со Тиндер, во ерата на претприемачи и стартапи, е тоа што е изграден од Хач Лабс, стартап инкубатор финансиран од IAC, холдинг компанија одговорна за Match.com, Plenty of Fish и OK Cupid.Наместо аутсајдер да ја уништи конкуренцијата, IAC изгради свој канибал, кој го изеде уделот на пазарот што го држат Match.com и нејзините придружни страници.Во Соединетите Држави, Тиндер владее со кокошката уште од нејзиното основање, но во Европа и Јужна Америка, Баду беше главниот фаворит.Создаден од рускиот претприемач Андреј Андреев, Баду има многу животи, вклучително и како социјални игри и апликација за квиз во најславните денови на Игрите на Фејсбук во раните 2021-ти.Badoo е најсимнуваната апликација за запознавање во светот, со над 400 милиони регистрирани корисници, но не успеа да остави белег во САД.Во 2021 година, Андреев соработуваше со коосновачот на Тиндер, Витни Волф Херд, кој ја напушти компанијата по тензиите со директорите, за да го основа Бамбл.Apptopia - Платформа за интелигенција на пазарот на апликации


Добијте точни проценки на перформансите за 3+ милиони апликации во 150+ земји.Донесете одлуки управувани од податоци и оптимизирајте ја стратегијата за апликации.Онаму каде што Badoo не успеа, Bumble успеа да ги привлече корисниците од Северна Америка од Тиндер.Рекламирана како апликација за феминистичко запознавање, Бамбл им дозволува на жените да го направат првиот потег, давајќи им целосна контрола врз искуството.Растот на Бамбл во изминатите неколку години, исто така, означи промена во ставот кон излегувањето, бидејќи луѓето почнаа да се оддалечуваат од обичната култура на закачување на Тиндер.Hinge, друга апликација во сопственост на IAC, ја смени целата своја платформа во 2021 година за да се фокусира на долгорочни односи.Ова, културата не се враќа назад во ерата на Match.com.Тиндер и Бадо сеуште се лидери во месечните активни корисници, а на пазарите во развој како Кина и Југоисточна Азија, апликациите за случајни средби се далеку над популарноста на долгорочните услуги.СодржинаНајпопуларни апликации за запознавање

ТиндерКрунскиот скапоцен камен на Match Group, кој поседува над 45 апликации за запознавање.Тиндер суштински го смени датирањето преку Интернет со отстранување на сериозноста и давање поголема контрола на корисниците
БумбарГлавниот ривал на Тиндер во Северна Америка, дизајниран да им даде на жените контрола на искуството.Бумбарот го започна коосновачот на Тиндер, Витни Волф Херд, кој замина по тензиите во компанијата
BadooBadoo започна далеку пред Tinder и Bumble како апликација за социјално пребарување, игри и квиз.Откако доби предупредување од Фејсбук во 2021 година, тој премина на случајно запознавање во иста форма како и Тиндер
ШаркаШарката можеби беше предодредена да биде една од многуте неуспеси во апликациите за запознавање, но тимот ја реформираше апликацијата за долгорочни врски и се појави на теренот во Северна Америка
ХапнЗа разлика од другите апликации на списокот, кои користат локација во општа смисла за наоѓање совпаѓања, Хапн е критички фокусиран на совпаѓање на корисниците со луѓе што можеби ги виделе неодамна
GrindrДодека Тиндер, Бамбл и повеќето други апликации за запознавање имаат поставки за геј корисници, Grindr беше првата апликација специјално за ЛГБТК луѓето и останува најпопуларната апликација за геј луѓето
ТантанСлучајното дружење не е толку популарно во Кина како што е на Запад, сепак, Тантан, познат како кинески Тиндер, има акумулирано значителна заедница на синглови, пред се студенти на колеџ
Многу рибиЕден од старите чувари, „Plenty of Fish“ постои од 2021 година. Тој премина во мобилната ера, како една од најпопуларните апликации што ги користат постарите луѓе


Приходи од апликации за глобално запознавање

ГодинаПриход
2021 година1,69 милијарди долари
2021 година1,88 милијарди долари
2021 година2,05 милијарди долари
2021 година2,23 милијарди долари
2021 година2,52 милијарди долари
2021 година3,08 милијарди долари
Приходите на пазарот на апликации за запознавање се зголемија со стабилна брзина, придвижувани главно од Тиндер и Бамбл, кои го освоија најпрофитабилниот регион, Северна Америка.Сите апликации за запознавање опфатени во овој секторски профил користат модел на фремиум кој ги отстранува ограничувањата, како што е количината на удари, заедно со обезбедување начини за прескокнување на алгоритмот за свадба.Сепак, бариерата за влез е многу помала отколку на постарите страници за запознавање, па огромното мнозинство на корисници не плаќаат за премиум услуги.Корисници на апликации за глобално запознавање

ГодинаКорисници
2021 година185 милиони
2021 година200 милиони
2021 година220 милиони
2021 година235 милиони
2021 година250 милиони
2021 година270 милиони
Зголемувањето на употребата е примарно придвижувано од поновите апликации, како што се Tinder, Bumble и Hinge, кои се базирани на мобилна телефонија и се многу поприлагодени на случајното датирање.Во изминатите неколку години, Бамбл и Хинџ се обидоа да се префрлат од Тиндер, пласирајќи го својот производ повеќе за односи отколку за спојување.Додека случајното запознавање не е толку распространето во Азија, има неколку апликации што забележале двоцифрени месечни активни корисници.Тантан, управуван од кинескиот провајдер за социјално пребарување Моно, е еден од најпопуларните, со околу 20 милиони активни корисници месечно.Удел на пазарот на апликации за глобално запознавањеИзвори: Airnow, DSR, MixpanelBadoo и Tinder се двете најголеми платформи ширум светот, иако се чини дека Tinder сè уште расте додека Badoo изгуби активни корисници во последните пет години.Бамбл е предизвикувач на надмоќта на Тиндер на северноамериканскиот и европскиот пазар.Интересите се променија нешто во изминатите пет години, бидејќи корисниците бараат апликации што се занимаваат со долги врски наместо вообичаени спојувања.Додека постарите услуги, како што се Match.com и Plenty of Fish, ги обезбедуваат овие посериозни услуги, Bumble и Hinge се обидоа да ги рефитираат своите апликации за да ги сервисираат двата пазари.Белешка: Вредностите се засноваат на месечни активни корисници.Удел на пазарот за апликации во САДИзвори: Статиста, ВертоВо споредба со глобалните резултати, Badoo е скоро непостоечки на американскиот пазар.Големината на Тиндер и Бамбл, во споредба со наследните страници за запознавање како Match.com и Plenty of Fish, илустрира како онлајн состаноците се префрлија на пообично, мобилно ориентирано искуство.IAC, сопствениците на Match Group, ја контролираат секоја услуга на оваа листа, освен Bumble и Grindr.Белешка: Вредностите се засноваат на месечни активни корисници.Глобални проценки на апликациите за запознавање

АпликацијаВреднување
Тиндер10 милијарди долари
Бумбар4 милијарди долари
Тантан3 милијарди долари
Badoo3 милијарди долари
Шарка2 милијарди долари
Grindr0,6 милијарди долари
Како најпопуларна апликација во регионот со најголеми приходи по корисник (Северна Америка), Тиндер е независно оценет повисок од Badoo, кој има слични месечни бројки за активни корисници.Главната публика на Баду е во Европа и Јужна Америка, кои во просек имаат помала веројатност да трошат пари на апликации за дружење.MagicLab, развивачот кој стои зад Bumble и Badoo, неодамна го смени своето корпоративно име во Bumble.Комбинираната компанија се очекува да ИПО по проценка од 6 до 8 милијарди долари.Ние веруваме дека „Бумбарот“ е највисок од двата актива, поради неговиот неодамнешен раст на американскиот пазар.Поранешниот извршен директор на MagicLab, Андреј Андреев, неодамна ја продаде компанијата на инвестициската фирма Блекстон за 3 милијарди долари, далеку помалку од проценетата вредност на Бамбл.Големата проценка на Хинџ доаѓа од нејзината демографија, кои се првенствено студенти на колеџ во Северна Америка.Предвидени приходи за апликација за глобално запознавање

ГодинаПриход
2021 година3,08 милијарди долари
2021 година3,33 милијарди долари
2021 година3,72 милијарди долари
2021 година4,36 милијарди долари
2021 година5,05 милијарди долари
2021 година5,71 милијарди долари
Секторот за апликации за запознавање се очекува да расте стабилно, бидејќи повеќе корисници во Северна Америка, Европа и Јужна Америка ги активираат сметките.Малку е веројатно дека ќе се појави нова конкуренција на пазарот во Северна Америка, бидејќи „Тиндер“, „Бамбл“ и „Шарка“ покриваат случајно до сериозно;студенти до професионалци од средна возраст.Другите услуги како OKCupid и Match.com покриваат постари и посериозни врски.И покрај тоа што Кина стана клучен пазар за запознавање преку Интернет, освен ако не постои социјална револуција што дава можност за случајни средби за наоѓање партнер, очекуваме пазарот да остане помал од Северна Америка и Европа.Најпопуларни апликации за запознавање преку Интернет во САД 2021 година, според големината на публикатаОд септември 2021 година, „Тиндер“ објави опсег на публика од 7,86 милиони корисници во Соединетите Држави, што ги прави најпопуларни онлајн датира.Второрангираниот „Бамбл“ имаше 5,03 милиони корисници на мобилна телефонија во САД.На глобално ниво, tinder.com е рангирана на третата најпопуларна веб-страница за запознавање преку Интернет во март 2021 година, со приближно 59 милиони посети во текот на овој месец.Водечката страница за средби во овој период беше badoo.com, со 182,5 милиони посети месечно.Демографија на корисници на Tinder во Соединетите државиВо април 2021 година, поединци на возраст меѓу 30 и 44 години го сочинуваа најголемиот удел на корисници на Тиндер во Соединетите држави.Тиндер беше помалку популарен кај возрасните во возрасната група 55-64 години, со само шест проценти од испитаниците користејќи апликација за запознавање.Дополнително, Тиндер привлече значително повеќе машки отколку женски корисници, со соодветни удели од 72 и 28 проценти.15 најдобри страници и апликации за запознавање во 2021 година: Список на врвни платформи за запознавање преку Интернет според типотЗапознавање страници и апликации се многубројни во денешно време и ако прашате некого за нивната омилена страница, ќе добиете одговор уникатен како и самата личност.Додека некои луѓе можеби бараат loveубов и брак, други можеби бараат нешто повесело.Најдобрите страници за средби нудат многу разновидност и приватност, меѓу другите карактеристики.Оваа статија има за цел да ја постави најдобрата страница за запознавање за уникатната ситуација и целите на врската на секоја личност.Прв поглед:

 1. Најдобро за сериозни врски -Ехармонија


 2. Најдобро за професионалци кои работат -EliteSingles


 3. Најдобра бесплатна страница за запознавање -Окупид


 4. Најдобра веб-страница за случајни датира -AdultFriendFinder


 5. Најголема апликација за запознавање -Тиндер


 6. Најдобра страница засредби со постари лица-SilverSingles


 7. Најдобар систем за совпаѓање на личноста -Шарка


 8. Најдобро за христијански синглови -ChristianMingle


 9. Најдобра страница за запознавање во брак -Ешли Медисон


 10. Најдобра апликација засредбиза жени -Бумбари


 11. Повеќе жени отколку мажи -Бараат


 12. Сериозна страница засредбиза помалку од 30 години -Зооск


Како беа оценети најдобрите страници за запознавање:Прегледи на корисници- За секоја страница за запознавање разгледавме прегледи на продавници за апликации, дискусии на форуми и прегледи на пилот-верници за да најдеме страници со најголем просечен рејтинг во дадена категоријаПриватност и безбедност- Секој има слушнато хорор приказни за датуми на интернет, кои се исчезнати или опасни.Најдобрите страници за средби имаат вградени карактеристики на приватност, па дури и модератори за да се вклучат кога корисникот е надвор од линија или претставува ризик за другите.Уникатни карактеристики- Некои веб-страници за состаноци нудат едноставни опции за средба, без разлика дали преку разговор или видео повик.Другите им помагаат на луѓето да го пронајдат својот натпревар со игри за компатибилност, опции за филтрирање и многу повеќе.Овие дополнителни карактеристики укажуваат на поголема шанса за успех.15 најдобри страници за состаноци за 2021 година1.Ехармонија- Најдобро за сериозни врскиМилиони парови се поврзани со Ехармонија - во реалноста, повеќе од 400 корисници се омажат за некој што го среќаваат на веб-страницата секој ден.Платформата дури има добиено и награди како најдобра страница за наоѓање стабилни врски.Ехармонија бара од корисниците да пополнат долго истражување по пријавувањето, кое функционира како „систем за совпаѓање на компатибилноста“.Веб-страницата потоа ги користи овие информации за да им претстави на корисниците можни успешни избори за запознавање.Оваа селективна методологија водена од податоци е причината зошто Ехармонија е одлична алтернатива за секој што бара долгорочна врска.2.Елитни синглови- најдобро за професионалци кои работатЧленството во Elite Singles е високо квалификувано, што ја прави одлична опција доколку корисниците бараат стимулативни разговори.Околу 85 проценти од учесниците имаат високо образование, а 90 проценти се над 30 години.Овие статистики го поткрепуваат животното искуство во равенката за запознавање.Веб-страницата ги совпаѓа корисниците со други синглови користејќи алгоритам фокусиран на нивните одговори на прашалник.Луѓето главно го користат за барање долгорочни партнерства, како во земјата, така и во странство.Во моментов е активен во 25 нации.3.AdultFriendFinder- најдобро за приклучувањеОваа страница не е наменета за секој што бара долгорочни врски.Овозможува две примарни опции: флертување (на апликацијата) или закачување.Тоа е тоа, и за некои луѓе, тоа е токму она што тие го сакаат.AFF или Пронаоѓач на пријатели за возрасни, вклучува низа опции за комуникација, вклучувајќи пораки, видео („датуми преку Интернет“), извори во живо и разговори во заедницата.Регистрирањето со оваа апликација е едноставно.За разлика од другите страници за состаноци на кои им е потребен прашалник, AFF го чува во процес на регистрација од 30 секунди.Корисниците можат веднаш да започнат со пребарување.4.SilverSingles- Најдобро за синглови над 50 годиниSilverSingles постои веќе 17 години и е една од најстарите апликации за средби за луѓе над 50 години. Услугата рачно го проверува секој профил, осигурувајќи дека нејзините клиенти се вистински и безбедни.Корисниците пополнуваат детален прашалник за личноста кој ги вклучува нивните животни планови, приоритети, став и други детали, така што веб-страницата може да ги филтрира соодветните совпаѓања.До платформата се пристапува преку веб-страницата или мобилна апликација каде основните членства се бесплатни.5.Bumble- Одлична опција за жениБумбарот е невообичаен меѓу апликациите за запознавање со тоа што ги овластува жените да иницираат комуникација.Мажите не можат да контактираат со нивните женски натпревари освен ако жената не оствари контакт претходно.Ова им овозможува на дамите да поведат еднаш.Платформата се фокусира на непосреден контакт.Корисниците имаат 24 часа да остварат контакт, а после тоа, натпреварот истекува.Ова укажува дека страницата е насочена кон спонтани приклучоци, но исто така е погодна за оние кои не сакаат да поминуваат многу време на разгледување.Апликацијата се интегрира беспрекорно со платформите за социјално вмрежување како што се Фејсбук, Спотифај и Инстаграм, овозможувајќи им на корисниците да прикажат различни аспекти на нивната личност.Исто така, се потврдуваат сметките за да се избегне често појавување на лажни профили.6.Шарка- Иновативна апликација за запознавањеКомпанијата повторно започна со работа „Hinge“ во 2021 година и таа е една од најчесто дискутираните апликации за запознавање во последниве години, најверојатно поради стапките на успех на нејзините корисници.Приближно 75 проценти од корисниците на шарки се одлучуваат да одат на втор состанок откако ќе ги исполнат своите натпревари.Оние со профили на шарки исто така можат да остават прегледи, кои софтверот Hinge потоа ги користи за да им помогне на рафинирање на нивните алгоритми за совпаѓање во иднина.Платформата на Hinge е интересна по тоа што ги поттикнува корисниците да сакаат или да коментираат на одреден дел од профилот на другата личност.Овозможува начин луѓето да комуницираат надвор од вообичаениот разговор.8.Барање- за шеќерчиња и шеќерни бебињаБарањето е единствено бидејќи се фокусира на поврзување на помлади индивидуи (бебиња од шеќер) со постари, богати татковци со шеќер.Очигледно, тоа е почеста отколку што повеќето веруваат, со оглед на платформата сега има над 10 милиони претплатници.Секоја личност може да ги специфицира своите услови пред да се поврзе, без разлика дали сака да патува, да бара додаток или други спецификации.Постои висок однос жена-маж, што значи дека татковците имаат многу опции за избор, иако тоа исто така покажува дека конкуренцијата може да биде силна за бебињата.9.JDate- само еврејски сингловиJDate е услуга за средби исклучиво за еврејски синглови.Основана е во 1997 година и сега е достапна во над 100 земји, овозможувајќи им на корисниците да комуницираат со еврејски синглови на пет различни јазици (англиски, хебрејски, француски, германски и шпански).Кога станува збор за еврејските свадби на Интернет, JDate е одговорен за совпаѓање на над 50 проценти од тие парови.Корисниците можат да контактираат со кој било со бесплатно или платено членство.Услугата за клиенти го проверува секој профил за да се осигура дека тој е создаден од вистински клиенти.10.ChristianMingle- Најдобра христијанска страница за средбиChristianMingle им помага на корисниците во христијанската заедница да ја пронајдат нивната вечна убов.Може да се пофали со над 1 милион корисници, а страницата експлицитно охрабрува „состаноци засновани на вера“ за долгорочен потенцијал.Постои бесплатна опција за сметка или месечно членство за 29,95 УСД.Последново доаѓа со гаранција, каде што корисникот може да добие шест месеци бесплатно откако ќе заврши првичното шестмесечно членство ако не најде некои соодветни.11.Zoosk- голема меѓународна заедницаZoosk може да се пофали со една од најголемите платформи на меѓународно ниво, со над 40 милиони членови ширум светот.Секој ден, овие корисници доставуваат повеќе од 3 милиони пораки на 25 различни јазици.Зооск работи во над 80 нации.На веб-страницата се користи нешто што се нарекува „технологија на склопување на однесување“ за да им помогне на синглците да најдат компатибилни индивидуи што би можеле да се изедначат со натпревар направен во рајот.По бесплатен пробен период, членството во Zoosk чини 29,99 УСД месечно.12.Reddit R4R- најдобро за корисниците на RedditR4R, или Redditor за Redditor, е под-уредување посветено на поврзување на корисници.Платформата не користи шема за појавување, наместо тоа, тоа е масовно место за лични реклами.Критериумите за пребарување на корисникот ги донесуваат неговите претпочитани резултати.Корисниците на Reddit го користат за да најдат активности, пријатели, забави, спојувања, па дури и долгорочни врски.И покрај тоа што е генерализиран форум, сепак постојат правила што се однесуваат на возраста, приватноста, законитоста и однесувањето.На пример, објавите во NSFW се дозволени, но мора да бидат означени како такви за да можат корисниците да одлучат дали сакаат да ја видат објавата или не.13.OkCupid- Бесплатно и популарноOkCupid е една од најпознатите страници за состаноци и содржи сеопфатни профили што другите членови можат темелно да ги скенираат пред да ги поврзете.Достапна е и во работна површина и во мобилна верзија, со многу детали што корисниците можат да ги пополнат за најдобри резултати.Веб-страницата е многу инклузивна, со над 20 избори за пол и сексуална ориентација.14.Ешли Медисон- Најдобра страница за запознавање во бракЕшли Медисон е единствена, направена за оженети лица кои сакаат да имаат приватни работи.Од оваа причина не е поврзана со сметки на социјалните медиуми.Постојат и други ограничувања и карактеристики на приватност кои им помагаат на корисниците да останат анонимни ако се плашат да не бидат фатени.Дополнително, Ешли Медисон има опција за патување каде членовите можат однапред да ја пребаруваат претстојната локација.Специјални споменувања:Match.com- Match постои од 1995 година и нуди виртуелна менторска програма за запознавање за да им помогне на учесниците во идеи за свадба и средби.Tinder- Оваа апликација за запознавање е широко популарна и доаѓа со кредибилитет.Повеќето луѓе го користат за приклучување, со оглед на масивната база на корисници и алгоритмите водени од локацијата.BlackPeopleMeet- Повеќе од 18 години, BlackPeopleMeet поврзува синглови од Афроамериканец кои бараат loveубов.100.000+ членови на страницата можат да флертуваат, испраќаат е-пошта и да видат кој го гледа нивниот профил.Grindr- Grindr е исклучиво за ЛГБТКА + лица.Таа е заснована на локација, а корисниците првенствено ја користат за приклучување, иако можни се и подолги натпревари.Многу риби- Оваа веб-страница за состаноци е канадска, но им овозможува на корисниците да комуницираат со луѓе од целиот свет.Зошто луѓето користат страници за запознавање преку Интернет?Страниците за состаноци ги изложуваат луѓето на далеку поголем базен поединци отколку што една личност би имала шанса да се сретне во реалниот живот.Ова е особено случај за корисниците кои имаат ограничена социјална група, се нови во градот или на друг начин.Користењето на овие страници, исто така, може да им овозможи на корисниците да бидат поизбирни врз основа на критериумите што им се важни: споделени вредности, хобија или видот на врската што ја сакаат.Дали апликациите за дружење се безбедни?Општо, да, апликациите за состаноци се безбедни, но сепак е потребна разумност и претпазливост.Апликациите имаат одлики за приватност за да им помогнат на членовите, како што е проверка на профилот.Одредени веб-страници, исто така, ги скенираат учесниците рачно, додавајќи дополнителен слој на безбедност на процесот.Поединци никогаш не треба да даваат лични информации пред да запознаат некого во реалниот живот, како што се нивното презиме, адреса или дури и соседството.Исто така е паметно да се организира прв состанок на јавен простор.Претходно да контактирате со пријател и да им дадете до знаење дека одат на состанок со странец исто така не е лоша идеја.Како да ја осигурате вашата безбедност додека сте на состаноци преку Интернет?Никогаш не давајте лични информации некому преку Интернет, особено пред да се сретнете лично.Оваа информација ги вклучува презимето, работодавецот, адресата, па дури и соседството.Кога ќе сретнете некого преку Интернет, договорете се да се одржат првите неколку состаноци на јавни места.Ова може да биде кафуле, хотел, театар или некој друг јавен простор.Избегнувајте изолирани области како што се плажите и никогаш не дозволувајте странци да влегуваат во куќата.Конечно, контактирајте пријател пред датумот за да ги информирате каде се наоѓа и предвиденото време на враќање.Известете ги кога е време да заминат дома.За да обезбедите дополнителен слој на заштита, побарајте да се јават или да испраќаат пораки за време на датумот за да обезбедат максимална безбедност.Предлози за прв состанокЗапознавањето за прв пат може да биде огромно!За да обезбедите оптимална безбедност и да го сретнете натпреварот лично, следете ги овие совети:Одржувајте отворен ум.Поединци може да изгледаат многу поразлично во лице отколку на Интернет, затоа бидете подготвени за преференциите да се променат.Избегнувајте да бидете премногу формални.Воспоставувањето социјален состанок, како што е датумот за ручек, им овозможува на корисниците да се запознаат едни со други без да се чувствуваат обврзани да поминуваат часови заедно.Прегледајте ги разговорите пред да одите на состанок.Повторно прочитајте го профилот на лицето и прегледајте за што се дискутираше и закажете теми за општа дискусија.Дали е можно да се развие сериозна врска кога се дружите преку Интернет?Да, можно е!Ако се сретнат две лица, се компатибилни и е присутна хемијата, врската може да се претвори во нешто стабилно и безбедно.Тоа се случува секој ден, благодарение на страниците како Eharmony.Како заклучок сајтови за запознавање преку ИнтернетТрикот за онлајн датира е поединецот да знае што сака и што треба во врската претходно.Врз основа на горната листа, постојат многу видови на односи што може да се најдат на овие страници.Одржувајте претпазливост, но отворен ум кога користите страница за запознавање.Секоја страница овде има што да понуди, во зависност од тоа што сака корисникот.Посетете ја tigersoftinder.com за повеќе споредби и прегледи на производи.Одрекување: Информациите не претставуваат совет или понуда за купување.Секое купување направено од горенаведеното соопштение за јавност е направено на ваш сопствен ризик.Консултирајте се со стручен советник или професионалец пред секое вакво купување.Секое купување направено од оваа врска е предмет на крајните услови за продажба на веб-страницата споменати во изворот.Издавачот на содржини и неговите партнери по дистрибуција низводно не преземаат никаква одговорност директно или индиректно.Ако имате поплаки или проблеми со авторските права поврзани со овој напис, kindубезно контактирајте ја компанијата за која се работи оваа вест.Врските содржани во овој преглед на производот може да резултираат со мала провизија до авторот, доколку одлучите да го купите препорачаниот производ без дополнителни трошоци за вас.среќна - Локална апликација за запознавањеWith over 100 million members, happn is the dating app that lets you find everyone you have crossed paths with; the people destiny has decided you should meet. Like the profiles that catch your eye, get a Crush and most importantly, get together!HOW DOES IT WORK?When you cross paths with another happn user, their profile appears on your app. Did someone catch your eye? Like them secretly. We promise, the person will never know, unless they Like you back. Do you want to stand out? Send them a FlashNote. Now you can send a message before you even get a Crush. And if the Like is mutual, then the Crush is yours! Now you can chat or set up a video call, and we’re counting on you to make that first message memorable. Show off your writing skills!The happn app is free to download and to use. If you would like access to more features, you can switch to Premium by purchasing a subscription. With Premium, you get access to the list of people who have Liked your profile and you can send FlashNotes to your favorite profiles so you’re sure to stand out.CRUSH WITH CONFIDENCEThe happn app is based on the principle of reciprocity: you will never receive a message from someone you’re not interested in. At happn, confidentiality is our priority: your location is never visible to other members, only the places you crossed paths with them are shown. Your geolocation will always be active for happn to show you the users you’ve crossed paths with.

jAntivirus